Dr. Dt. Volkan Arıcı

Volkan Arıcı KİMDİR ?

Volkan Arıcı

Dr. Dt. Volkan Arıcı - Diş Hekimi, İmplant Uzmanı DDS, Ph.D

Dr. Volkan Arıcı 1983 yılında İzmir’de doğmuştur. Daha sonra hayatına İstanbul’da devam eden Dr. Volkan Arıcı, 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı yıl, aynı üniversitenin Oral İmplantoloji Anabilim Dalı’nda doktora çalışmasına başlamıştır.

Bu süreçte yurtiçi ve yurtdışı birçok kongrede yer almış, sözlü ve yazılı tebliğler vermiştir. 2012 yılında “İmplant çevresi enfeksiyonlarda diode lazerin etkinliği” konulu doktora tezini başarıyla savunmuş Dr. med.dent ünvanını almıştır. Bu tarihten itibaren özel sektörde klinik çalışmalarına devam eden Dr.Arıcı, akademik olarak, yurtiçi ve yurtdışında kongre ve kurslarda ismi sıklıkla geçen bir konuşmacı olarak yer almaktadır. 2017 yılında kendi kliniğini kurarak klinik çalışmalarına burada devam eden Arıcı Türk Oral İmplantoloji Derneği ve ITI üyesidir.

Akademik Bilgileri
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi- Lisans
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Oral İmplantoloji ABD- Doktora

 


HİZMETLERİMİZ

DENTAL İMPLANTLAR

Dental İmplantlar

İmplant uzmanı, implant konusuna A’dan Z’ye hakim olan dişhekimlerine verilen ünvandır. Bunun için dişhekimliği fakültesi bitirildikten sonra Türkiye’de yalnızca iki fakültede bulunan “Oral İmplantoloji” bölümünde ihtisas yapmak gerekmektedir. Çene implantları bir bütün olarak düşünülmesi gereken teknik hassasiyet ve bilgi gerektiren bir konudur. Bu konu dişhekimliğinin diğer uzmanlık alanlarında kısıtlı bir şekilde işlenirken “Oral İmplantoloji” bölümünde tüm detaylarıyla incelenmekte ve uzmanlık eğitimi implantların hem cerrahisi hem de protezi üzerine verilmektedir. Türkiye’de az sayıda bulunan implant uzmanları bu konuda diğer meslektaşlarından öne çıkmaktadır.

Porselen Lamina

Porselen Lamina

“Yaprak Porselen” olarak da adlandırılan porselen laminalar diş estetiği konusundaki tüm problemlerin çözümünde faydalı olabilmektedir. Porselen laminalar çok ince adeta bir “takma tırnak” şeklinde porselen yapılar olup dişin ön yüzeyine yapışırlar. Bazı durumlarda sadece dişin ön yüzeyinde aşındırma yapılarak bu laminalar dişlere yapıştırılırken bazı durumlarda hiç aşındırma yapmadan uygulanması da gündeme gelebilmektedir. Ayrık ve çapraşık dişlerin düzeltilmesinde, dişlerin renk ve şekillerinin beğenilmediği durumlarda, kısacası diş ile ilgili tüm estetik ihtiyaçlarda porselen laminalar güvenle kullanılmaktadır. Dr. Volkan Arıcı’nın sayısı binlerle ifade edilen porselen lamina vakası olup, hastalarının ağızlarında yıllardır hizmet vermektedirler.

Lazer Dişhekimliği

Lazer Dişhekimliği

Tıbbın birçok dalında kullanılan lazerin dişhekimliğinde kullanılması da gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştır. Artık lazerler bir dişhekiminin “sağ kolu” olmaktadır. Özellikle yumuşak doku cerrahilerinde, implant operasyonlarında, beyazlatma ve diş dolgularında güvenle ve büyük bir başarıyla kullanılmaktadırlar. Lazerin doku dostu yapısı, cerrahilerde kanamayı minimum indirmesi ile operasyon sonrası hasta konforu çok üst düzeylere çıkmaktadır. Dr. Volkan Arıcı uzun yıllardır birçok lazer tipini vakalarında kullanmakta olup bu konuda meslektaşlarına kurs ve seminerler vermektedir.

10 SORUDA İMPLANT

1

İMPLANT UYGULAMASININ AVANTAJLARI NELERDİR ?

İmplant tedavisi, rahat, sağlam ve güvenilir bir uygulamadır. İmplant üzerine yapılan protezler, gerçek dişlerin yerini alırken doğal bir yapı oluştururlar eksik dişler tamamlanırken, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur. Diş implantları tüm protezlere oranla çok daha uzun ömürlüdür hissettirdiği güven sayesinde diş eksikliğinin olumsuz psikolojik etkilerini de ortadan kaldıracaktır.

2

İMPLANT OPERASYONU SIRASINDA AĞRI DUYAR MIYIM ?

Doğru lokal anestezi ile implant operasyonu sırasında ağrı duyulması mümkün değildir.

3

İMPLANT OPERASYONU SONRASI ÇOKMU AĞRILI GEÇER, NORMAL YAŞANTIMA DEVAM EDEBİLİR MİYİM ?

Kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle implant sonrasında çok az bir şişlik ve ağrı olabilir bunlar da çeşitli ilaçlarla kontrol altına alınabilecek düzeydedir. Normal hayata rahatlıkla devam edilebilir.

4

İMPLANT OPERASYONU NE KADAR SÜRER ?

1 tane implantın uygulaması 5 dakika sürmektedir. İmplant sayısına ve operasyonun durumuna göre süre değişebilmektedir.

5

İMPLANT UYGULAMASINDA SÜREÇ NASIL İŞLER ?

Genellikle implantın kemik içerisinde yerleştirilmesinden 3 ay sonra üzerine diş yapmaya uygun hale gelir. Ancak bazı durumlarda aynı anda üzerine diş yapılabilmektedir.

6

İMPLANT MARKASININ BAŞARI İÇİN ÖNEMİ NEDİR ?

Dünyada 1000 e yakın implant firması vardır. Bunlardan yaklaşık 20 - 25 tanesi köklü firmalar olup aralarında ciddi fark bulunmaz. Markadan ziyade hekim tecrübesi çok daha önemlidir.

7

HERKES İMPLANT YAPTIRABİLİR Mİ ?

18 yaşını doldurmuş genel anlamda sağlıklı herkes implant yaptırabilir. Ancak implant yapılacak bölgenin kemik kalitesi hekim tarafından değerlendirilmelidir. Geçilmekte ve geçirilen tüm hastalıklar implant yapacak hekime bildirilmelidir.

8

GENEL ANESTEZİ İLE ( UYUTULARAK ) İMPLANT YAPILABİLİR Mİ ?

Genel anestezi ile implant yapılabilir başarılı bir şekilde uygulanabilir.

9

İMPLANT KANSER YAPAR MI ?

İmplantların kanserle hicbir ilişkisi bulunmamıştır. Bu konuda hicbir bilimsel veri yoktur.

10

İMPLANTLARIN ÖMRÜ NE KADARDIR ?

İmplantlar ömür boyu ağızda kalmak üzere tasarlanmışlardır. Üzerine yapılan diş 10 yılda bir yenilenmelidir.